


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Hold Current | 30 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 50 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 700 mV |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 27 A |
| Schedule B | 8541300080 |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 600 V |
| On-State Voltage | 1.4 V |
| Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM | 100 µA |
| On-State Current | 4 A |
Stock: 3563
Distributors
pcbx
Unit Price$0.65856
Ext.Price$0.65856
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.65856 | $0.65856 |
| 10 | $0.60323 | $6.03230 |
| 25 | $0.55255 | $13.81375 |
| 50 | $0.50611 | $25.30550 |
| 100 | $0.45319 | $45.31900 |
| 300 | $0.40580 | $121.74000 |
| 500 | $0.36336 | $181.68000 |
| 1000 | $0.34396 | $343.96000 |
| 3000 | $0.32559 | $976.77000 |
| 5000 | $0.30821 | $1541.05000 |
